Občan s kompetencemi pro život ve 21. století

infinity centrum » Reference a projekty » Občan s kompetencemi pro život ve 21. století

Projekt je financovaný z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost a je zaměřen na vzdělávání a posílení konkurenceschopnosti ekonomicky aktivního obyvatelstva v obcích do 2000 obyvatel. Vzdělávání občanů bude probíhat v obcích Bocanovice, Bukovec, Dolní Lomná, Horní Lomná, Hrádek, Hrčava, Košařiska, Písečná a Písek. Cílem projektu je formování a rozvíjení obecných a odborných kompetencí v oblasti počítačové, právní a finanční gramotnosti. Účastníci ve vzdělávacích modulech nabudou a osvojí si ty dovednosti, které v budoucnu napomohou úspěšně, efektivně a smysluplně zvládat situace a úkoly ve svém profesním a osobním životě, stanou se samostatnějšími při dosahování osobních a společenských cílů.

V rámci projektu jsou občanům nabízeny tyto kurzy:
Kurz: Základy počítavé dovednosti pro začátečníky

Kurz pro začátečníky – začínající uživatele Vám pomůže porozumět především principům práce s počítačem, seznámíte se základními a praktickými pojmy v oblasti počítačů, naučíte se pracovat v programech MS Office (práce s textem v MS Word; práce s tabulkami v MS Excel aj.), rovněž si osvojíte používání internetu.
 
Kurz: Základy počítačové dovednosti pro mírně pokročilé

V kurzu pro mírně pokročilé si osvojíte funkce nezbytné pro práci s textem (MS Word), tabulkami (MS Excel) a pro tvorbu prezentací (MS PowerPoint). Součástí kurzu bude také osvojení dovedností s pokročilejším používáním internetu a také s dnes velmi populárním tabletem.
Garanti kurzu: Ing. Jana Aertsová, Mgr. Lenka Šamanová a Michal

Kurz: Právní vzdělávání
Tento kurz je zaměřen na vzdělávání v oblasti práv a povinností vyplývajících z nového Občanského zákoníku, který vešel v platnost k 1.1.2014. Dozvíte se užitečné a praktické informace z oblasti legislativy. Probírána bude především tématika věcného práva, dědického práva a rodinného práva.
Garant kurzu: Mgr. Petra Sikorová,

Kurz: Finanční gramotnost
 Chcete si osvojit či prohloubit znalosti z oblasti financí? Pak právě pro Vás je určen kurz Finanční gramotnosti, jehož cílem je objasnění pojmu finanční gramotnost, smyslu a využití v praxi. Na názorných příkladech bude představeno, jak se co nejlépe orientovat ve finančních a pojistných smlouvách, jaké aspekty je zapotřebí mít na zřeteli před zřízením půjček, jaká rizika pro Vás plynou z podepsání nejasných či nevýhodných smluv, také se dozvíte, jaký význam má plánování rodinného rozpočtu, a mnohé další. Závěrem si pak na praktické hře ověříte své znalosti z oblasti finanční gramotnosti.
Granti kurzu: Bc. Darja Rodková a Břetislav Kretek 

Fotogalerie

Provozovna
infinity centrum s.r.o.
Plk.Velebnovského 165,
739 91 Jablunkov
Pobočka
HOTEL STEEL
Náměstí Svobody 527,
739 61 Třinec
Související odkazy
Facebook Page
Kam se podívat?
Aktuality

2. září 2016
ZÁPIS DO JAZYKOVÝCH KURZŮ
ZAHAJUJEME ZÁPIS DO JAZYKOVÝCH KURZŮ PRO ŠKOLNÍ ROK 2016/2017!!!! I letos jsme si pro vás připravili mnoho zajímavých nabídek a doprovodných programů v podobě přednášek, vstupu do URSUS zážitkového centra aj. V rámci dětského jazykového klubu AVALON pořádáme kurzy pro děti, kterým naši lektoři podávají jazykové vědomosti zábavnou a hravou formou. Pro bližší informace nás kontaktujte e-mailem na infinitycentrum@seznam.cz nebo na tel. čísle 558 363 203, 603 367 330.
13. února 2015
SUPER KURZ MS OFFICE!
Vážení a milí, máte doma počítač a nevíte si s ním rady? Chcete se naučit pracovat s textem, tvořit prezentace nebo upravovat fotografie? V tomto případě se přihlaste na náš kurz MS OFFICE za jedinečnou cenu. Tento kurz je vhodný pro začátečníky i pro mírně pokročilé. Pro více informací nás kontaktujte na tel. číslo: 558 363 203 nebo e-mailem: infinitycentrum@seznam.cz.
10. února 2015
ANGLIČTINA, NĚMČINA A RUŠTINA - VÝHODNĚ!
Jste žena na MD, uchazeč na ÚP, senior nebo zdravotně znevýhodněný a chcete se zdokonalit v cizím jazyce, ale nechcete utrácet spoustu peněz za předražené kurzy? Pak je náš nový kurz právě pro Vás. Jedná se o kurzy anglického, německého a ruského jazyka. Tyto kurzy jsou vhodné jak pro začátečníky, tak i pro mírně pokročilé. Pro více informací nás kontaktujte na tel. číslo: 558 363 203 nebo e-mailem: infinitycentrum@seznam.cz.
2. února 2015
BUSINESS ENGLISH
Chcete si zlepšit svou obchodní angličtinu? Pak jsme si pro Vás připravili víkendový kurz se zaměřením na BUSINESS ENGLISH. Pro více informací nás kontaktujte na tel. číslo: 558 363 203 nebo e-mailem: infinitycentrum@seznam.cz.
20. listopadu 2014
Občan s kompetencemi pro život ve 21.století aneb